Stanowisko trener (sprostowanie):
Na czym polega to stanowisko?
Trener to osoba, która pomaga w zajeżdżaniu oraz trenowaniu konia, w zależności od trenera, w różnych dyscyplinach. Trening polega na 'oddaniu' konia trenerowi, który przez 5 dni będzie pisał opowiadania, w których opisane zostanie nad czym w każdym z 5 dni pracował z wierzchowcem. Podczas treningu nie można jeździć na oddanym koniu. Po 5 dniach koń zyskuje +1 do wybranej umiejętności.
Czy nie będzie można trenować samemu konia?
Oczywiście, będzie można robić to samemu, ale dzięki trenerowi będzie to można zrobić szybciej. Gdy konia trenuje jeździec to trenerzy decydują kiedy koń nabył wystarczająco dużo nowej wiedzy aby dodać mu punkty umiejętności.
Czy za trening konia będzie trzeba płacić?
Odpowiedź brzmi nie. Trening konia jest bezpłatny, wymaga jedynie pozostawienia konia na wyłączność dla osoby trenującej.
Praca jeźdźców (sprostowanie):
W tym punkcie chciałabym poruszyć pewien coraz częściej występujący problem. Jak możemy zauważyć, często w opowiadaniach o pracy występuje wątek jazd. Oczywiście jest to jak najbardziej poprawne, aczkolwiek nie dla wszystkich.
Jak można zauważyć mamy różne stanowiska i chciałabym podkreślić, że nie jest to tylko dla utrudnienia. Od długiego czasu w opowiadaniach nawet jeźdźców nie mających jeszcze stanowiska Stajennego pojawia się prowadzenie jazd czy oprowadzanek, prosimy tego nie robić, bo jest to niedorzeczne, aby stajenny prowadził jazdę!
A więc co mają robić stajenni i jeźdźcy którzy jeszcze nie mają stanowisk? Jeźdźcy ci opisują prace stajenne, takie jak wymienianie ściółki w boksach, karmienie koni, wyprowadzanie koni na pastwisk itp.
Zajeżdżanie koni:
Postanowiłyśmy wprowadzić kilka zmian odnośnie jeżdżenia na młodych koniach. Po pierwsze zajeżdżać konia można zacząć dopiero w wieku 3 lat. Tutaj podkreślam zajeżdżać, a nie jeździć 'normalnie'.
Na czym będzie polegało zajeżdżanie konia? A więc jeździec (w 15 opowiadaniach) musi opowiedzieć jak przyzwyczajał swojego wierzchowca do wędzidła, siodła, ciężaru oraz pomocy. Chciałabym zaznaczyć, aby nie pisać 15 opowiadań w jeden czy dwa dni (bo tak nie jest w prawdziwym życiu!), gdyż liczyć się będzie tylko 1 opowiadanie na dzień, więc zajeżdżanie trwać będzie min. 15 dni.
Należy tutaj dodatkowo wspomnieć o roli trenera. Za zajeżdżanie konia, podobnie jak za trening, nie będzie trzeba nic płacić. Jedynym wymaganiem jest posiadanie sprzętu dla konia i pozostawienie go na czas ujeżdżania.
Po co zatrudniać trenera do ujeżdżania, skoro można to zrobić samemu? A to po to, iż dzięki trenerowi skróca się czas zajeżdżania konia i zamiast 15 dni, trwa ono jedynie 10. Po tym czasie koń będzie mógł już chodzić normalnie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz